Естонська розвідка попереджає: РФ дискредитує західні вакцини проти Covid- 19

У своєму щорічному звіті зовнішня розвідка Естонії наголошує, що в 2021 році, Росія спробує розширити зону свого впливу за допомогою поглиблення поділів у західних суспільствах

Росія сподівається, що пандемія коронавірусу послабить єдність Заходу, – пише естонське агентство зовнішньої розвідки у своєму щорічному звіті. За словами естонських спецслужб, стратегія Москви включає спроби дискредитувати вакцини проти коронавірусу, розроблені на Заході, зокрема, препарат AstraZeneca, передає Польське радіо.

За даними естонської розвідки, Кремль вважає, що пандемія змусить західні країни зосередитися на внутрішній політиці та економічних проблемах, що може сприяти появі в них популістських та екстремістських рухів.

«Зі свого боку, Росія готова підтримати появу цих тенденцій. Тому в 2021 році зусилля Росії щодо розширення зони свого впливу знову будуть зосереджені на створенні та поглибленні поділів у західних суспільствах, в тому числі на рівні Європейського Союзу», – йдеться у звіті. Метою Москви було також «послабити вплив Заходу на світову політику».

Автори 79-сторінкового документу вважають, що російська стратегія включає, серед іншого, спроби дискредитувати вакцини проти коронавірусу, розроблені в західних країнах, і особливо вироблені британсько-шведською компанією AstraZeneca. Підкреслюється, що російська пропаганда назвала цей препарат «мавпячою вакциною».

«Завдяки цим наклепницьким кампаніям Росія сподівається, з одного боку, створити сприятливіше становище для своїх вакцин на світовому ринку, а з іншого боку, вона хоче просувати свою стратегічну амбіцію показати себе першою країною, яка вирішила питання кризи із Covid- 19», – пише естонська розвідка.

«Епідемія коронавірусу не послабила дії та амбіцій режиму Путіна. Навпаки, ми бачимо, як Росія намагається використати пандемію для отримання вигоди у внутрішній та зовнішній політиці», – сказав генеральний директор Департаменту зовнішньої розвідки Естонії Мікк Марран під час пресконференції в Таллінні.

У звіті прогнозується, що поведінка Росії щодо Вашингтона навряд чи суттєво зміниться і залишатиметься «в основному конфронтаційною».