12 метрова медіа скульптура Київський Кит з переробленого пластику буде презентована на ВДНГ

15 вересня о 16:00 на ВДНГ відбудеться урочисте відкриття унікальної 12-метрової медіа скульптури Валерія Коршунова Київський Кит з переробленого пластику. 

Це буде перша скульптура в Україні, яка з допомогою інтерактивного освітлення буде відображати стан забруднення повітря. “Київський Кит” стане найбільшою скульптурою з переробленого пластику в Україні. Пластик для неї збирали кияни під час організованих прибирань, в тому числі – учні 25  київських шкіл, що навіть під час карантину зібрали більше тонни пластику!

Мета культурно-екологічного проєкту Київський Кит – привернути увагу українців до уважного ставлення до екології, сортування та переробки сміття та дбайливого ставлення до довкілля, а також дати киянам варіант не викидати пластик на звалища, а створити з нього об’єкт сучасного мистецтва!

Цей проєкт зайняв перше місце в рейтинговому реєстрі УКФ програми Культура+, та реалізується за підтримки Українського культурного фонду, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства культури та інформаційної політики України. 

Запрошуємо киян, гостей міста ті журналістів на цю важливу подію!

Поява Київського Кита біля 11 павільйону ВДНГ –  є символічною: саме тут, біля павільйону «Дари моря» з радянських часів й до 90-х років знаходився інший кит – муляж Синього кита, основою якого був справжній 12-метровий скелет найбільшого ссавця планети.

На презентації 15 вересня о 16:00 біля 11 павільйону ВДНГ,  серед спікерів будуть присутні:

  • Валерій Коршунов – автор скульптури, відомий завдяки соціальним та культурним проєктам Чорнобиля, серед яких найбільша в Україні діджитал-скульптура «Чорнобильське Сяйво», зроблена з величезної радіолокаційної станції Дуга, створення Волонтерського штабу на пожежах у Чорнобилі у квітні 2020 та інші.
  • Роман Абрамовський – Міністр захисту довкілля та природних ресурсів;
  • Євген Мушкін – генеральний директор НК Експоцентр України ВДНГ ;
  • Олена Колтик – директорка Департаменту питань поводження з відходами та екологічної безпеки Міністерства захисту довкілля;
  • Києве, Мий – громадська організація еко-активістів, які займаються громадськими прибираннями в Києві. 
  • Учні 25 київських шкіл, що долучились до збору пластику.

«Київський Кит» має стати новим місцем відпочинку та туристичним магнітом Києва, але перш за все він має стати символом відродження екології України. 

київ