Довгі черги та голосування поштою: у Німеччині тривають парламентські вибори

26 вересня в Німеччині відбуваються вибори у Бундестаг, де мають обрати новий парламент. Уперше за 16 років у виборах не бере участь Ангела Меркель, яка вирішила завершити політичну кар’єру.

Про це пишуть Deutsche Welle та Der Tagesspiegel.

Виборчі дільниці в Німеччині відкрилися о 08:00 за місцевим часом, вони працюватимуть до 18:00.

Станом на 15:00 за місцевим часом біля виборчих дільниць усе ще фіксували черги, тож людей попередили: проголосувати зможуть ті, хто став у чергу до 18 години.

Як зазначають місцеві ЗМІ, явка виборців до полудня становила 27,4%. Однак німці можуть голосувати й за допомогою пошти. Влада очікує, що частка поштових голосів становитиме щонайменше 40%, пише Bayerische Rundfunk. У 2017 році цією можливістю скористалися 28,6% виборців.

То кого обирають німці?

У Німеччині діє змішана система голосування: половина депутатів обирається за виборчими округами, половина ㅡ за партійними списками.

Німецький парламент налічує не менше ніж 598 депутатів. На парламентських виборах німці віддають два голоси: перший визначає, хто з політиків буде представляти в Бундестазі кожен із 299 одномандатних округів, а другий ㅡ хто потрапить туди за партійними списками.

Саме другий розподіл голосів виборців має вирішальний вплив на співвідношення сил у майбутньому парламенті. А обрані депутати через кілька тижнів оберуть нового федерального канцлера, який потім сформує уряд.

Наразі за пост канцлера змагаються три претенденти від найбільш популярних партій: Армін Лашет, голова «Християнсько-демократичного союзу»; Олаф Шольц, чинний віцеканцлер і член «Соціал-демократичної партії»; та Анналена Бербок від партії «Зелених».