Верховний суд передав на розгляд Великої палати касаційну скаргу ПриватБанку про визнання припиненими зобов’язань Нікопольського заводу феросплавів за кредитним договором на $30 млн, повідомляє НВ.
«Суд вирішив передати справу на розгляд Великої палати, де участь бере 21 суддя, і ми сподіваємося, що суд ухвалить справедливе рішення»
— заявив юридичний представник ПриватБанку Андрій Пожидаєв.
Як повідомлялося, Господарський суд Києва 22 січня 2021 року визнав припиненими всі зобов’язання НЗФ. ПриватБанк подав у США в Канцлерський суд штату Делавер позов, в якому вказує на порушення НЗФ своїх договірних зобов’язань за кредитним договором, в тому числі в частині використання кредитних коштів на цілі, що суперечать умовам видачі, тобто не для фінансування поточної діяльності підприємства.
У цьому позові, згідно з текстом ухвали суду, стверджується, що НЗФ причетний до відмивання коштів та протиправної рециркуляції кредитів, що передбачало, зокрема, погашення заборгованості за кредитним договором за рахунок коштів за іншими кредитними договорами.
НЗФ, у свою чергу, вказує, що оскільки будь-які зобов’язання між ним і ПриватБанком, обумовлені кредитним договором, були припинені шляхом виконання, у банку відсутні будь-які підстави для невизнання права позивача на припинення зобов’язання.
ПриватБанк відзначав, що його звернення до американського суду не призвело до невизнання, порушення або оспорювання прав НЗФ. Відповідно, у останнього відсутні будь-які передумови і підстави звертатися з позовною заявою про визнання припиненими зобов’язань за кредитним договором. Однак Госпсуд Києва став на сторону позивача.
Ми писали, що на сайті Верховної Ради почали збирати підписи за петицію щодо застосування санкцій до олігарха Ігоря Коломойського. Постанову було розроблено за участі Руху Опору Капітуляції та народних депутатів. 5 жовтня її було зареєстровано в парламенті.
Оскільки зареєстровану постанову депутати не розглядали, 18 жовтня було зареєстровано петицію на сайті Верховної Ради, з вимогою до Верховної Ради України підтримати проект постанови №6130 від 5 жовтня 2021 року щодо застосування санкцій проти олігарха Ігоря Коломойського.
В обгрунтуванні наводяться наступні аргументи:
- За наявною інформацією, Коломойський торгував вугіллям з Росією та її окупаційними адміністраціями – так званими “ДНР” та “ЛНР”. Таким чином, відбувалося фінансування збройної агресії проти України.
- Відповідно до журналістських розслідувань Pandora Papers, Коломойський причетний до виведення коштів з ПриватБанку в офшори.
- У 2018 році олігарх погрожував позбавити країну питної води, вимагаючи знижок на газ для своїх підприємств. Будучи монополістом, він зупинив постачання рідкого хлору, необхідного для очистки води.
- Коломойський створив паливний картель з понад 170 компаній, що дозволило йому утворити монополію на ринку та штучно завищувати ціни на пальне для населення.
- Канал олігарха “1+1” став майданчиком для російської спецоперації, метою якої була дискредитація України, підрив допомоги з боку США та послаблення міжнародної проукраїнської коаліції. Йдеться про оприлюднення «плівок Деркача», де записано нібито перемовини президента Петра Порошенка та віце-президента США Джозефа Байдена.