Україна не може використовувати вислів “турецький “Bayraktar” – Мевлют Чавушоглу

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу закликав Україну припинити застосовувати вислів “турецький “Bayraktar” для ударних безпілотників, які Україна придбала для використання на Донбасі. Слова міністра наводить видання ABC Gazetesi.

  “Хоч він і  був виготовлений у Туреччині, але після придбання належить Україні. Туреччину не можна звинувачувати в цьому. Україна має припинити використовувати нашу назву”, – заявив Чавушоглу. Відповідну заяву міністр закордонних справ Туреччини зробив після зустрічі зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим на саміті G20.

Мевлют Чавушоглу додав, що як тільки держава придбала той чи інший продукт у Туреччини, він одразу перестає бути турецьким і переходить у повну власність країни-покупця. Міністр наголосив, що під час «боротьби з тероризмом» Туреччина стикалася із різними видами зброї, виготовленої в різних країнах Світу. А свої безпілотники “Bayraktar TB2” окрім України були продані також Катару, Азербайджану та Польщі.

  “Іноді під час нашої боротьби з тероризмом у різних країнах ми стикаємось із різною зброєю з різних країн, у тому числі з Росії. Ми ніколи не звинувачуємо Росію. Україна також має припинити використовувати нашу назву”, – сказав міністр.

  Поява даної заяви Міністра закордонних справ Туреччини викликана тим, що 26 жовтня 2021 року ЗСУ вперше застосували БПЛА “Bayraktar TB2” у зоні ООС. Запушеною з нього ракетою була знищена російська гармата Д-30, а також поранено одного бійця та знищено російського офіцера, який за непідтвердженою і не спростованою росіянами інформацією, приймав залік з практичних стрільб по мирним українським жителям у російських курсантів-артилеристів.

  Після цього «інциденту» МЗС ФРН, а за нам і Франції «висловили стурбованість» через загибель одного та поранення ще одного іншого російського військового внаслідок застосування Україною БПЛА “Bayraktar TB2”. На що міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна нічого не порушила, а просто захищалась від чергового нападу агресора.