ВООЗ заявляє, що не варто панікувати з приводу нового варіанта Covid-19

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) заявила, що світ не має панікувати з приводу нового варіанту Covid-19 Omicron, але він має підготуватися.

Виступаючи на конференції у п’ятницю, провідний учений ВООЗ Сум’я Свамінатан сказав, що зараз ситуація дуже відрізняється від ситуації рік тому.

Згідно з повідомленнями, Omicron було виявлено майже у 40 країнах.

Досі незрозуміло, чи є варіант, що сильно мутував, більш трансмісивним або здатним уникати вакцинації.

Ранні дані, представлені вченими з Південної Африки, де цей варіант був вперше виявлений, припускають, що Omicron може уникнути певного імунітету Covid-19, хоча експерти попереджають, що аналіз не є остаточним.

Доктор Свамінатан сказав на конференції Reuters NEXT, що цей варіант є «високопоширеним», посилаючись на дані з Південної Африки, і сказав, що він, можливо, стане домінуючим штамом у всьому світі – хоча це важко передбачити. Вона додала, що зараз на Delta припадає 99% випадків у всьому світі.

«Наскільки нам слід турбуватися? Нам потрібно бути готовими та обережними, а не панікувати, тому що ми знаходимося в іншій ситуації, ніж рік тому», – сказала вона.

Директор ВООЗ з надзвичайних ситуацій Майк Райан тим часом сказав, що зараз у світі є «високоефективні вакцини» проти Covid-19, і слід зосередити увагу на їхньому ширшому поширенні. Він сказав, що немає жодних доказів на користь зміни цих джебів, щоб адаптувати їх до нового варіанту Omicron.

Країни по всьому світу оголосили про заборону поїздки в країни півдня Африки після першого виявлення Omicron.

Офіційні особи США зробили обов’язковим для всіх міжнародних мандрівників у США пройти тест на Covid не пізніше ніж за один день до подорожі. Це сталося після того, як влада посилила правила в’їзду до США через цей варіант.

Омікрон був виявлений щонайменше у шести штатах США, включаючи Гаваї.

Індія також повідомила про перші два випадки захворювання препаратом Омікрон. Офіційні особи заявили, що один з них – 66-річний громадянин ПАР – вже покинув Індію, а другий – 46-річний лікар із міста Бангалор на півдні Індії – не подорожував.

Друга хвиля інфекцій Covid поставила систему охорони здоров’я країни на коліна у квітні та травні цього року, коли в лікарнях закінчилися ліжка, кисень та ліки.

Поява нового варіанту пов’язана з тим, що європейські країни вже борються із сплеском інфекцій.

У четвер Німеччина оголосила про серйозні обмеження для нещеплених, заявивши, що тільки ті, хто щеплені або нещодавно вилікувалися від вірусу, будуть допущені до ресторанів, кінотеатрів та багатьох магазинів.

Канцлер Ангела Меркель також заявила, що до лютого вакцинація може стати обов’язковою. Сусідня Австрія оголосила про обов’язкові уколи для мешканців з 1 лютого, тоді як країни, включаючи Бельгію та Нідерланди, повернули або посилили заходи, спрямовані на боротьбу з поширенням випадків захворювання.

Представники охорони здоров’я Великобританії працюють над прискоренням застосування бустерних уколів. Уряд закупив ще 114 мільйонів доз уколів Pfizer та Moderna та оголосив, що до кінця січня всім дорослим буде запропоновано ревакцинацію.