Залужний, Буданов та Зеленський зберігають найвищу довіру серед українців – результати дослідження

Згідно з результатами соціологічного дослідження, проведеного на замовлення БО “Фонд досліджень майбутнього”, найвищий рівень довіри серед військово-політичного керівництва України мають Валерій Залужний, Кирило Буданов та Володимир Зеленський.

За результатами опитування, проведеного двома соціологічними компаніями, колишній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний має найвищий баланс довіри-недовіри, який становить +59%. Йому повністю довіряють 37,8% респондентів, а скоріше довіряють – 37,5%. При цьому лише 16,2% опитаних висловили повну або часткову недовіру.

Друге місце посідає керівник ГУР МО Кирило Буданов з балансом +33,7%. Повну довіру йому висловили 20,8% опитаних, часткову – 36,9%. Сумарний показник недовіри Буданову становить 24%.

Президент Володимир Зеленський зберігає позитивний баланс довіри на рівні +4,7%. Загалом йому довіряють 49,2% респондентів, тоді як частково або повністю не довіряють 44,5%.

Решта політиків, включених у дослідження, мають від’ємні показники:

  • Олександр Сирський: -6,6% (довіряють 35,4%, не довіряють 42%)
  • Сергій Притула: -10,9% (довіряють 39%, не довіряють 49,9%)
  • Петро Порошенко: -55,1% (повністю довіряють 5,4%, частково – 13,9%, недовіру висловили 74,4%)
  • Юлія Тимошенко: -71,1% (довіряють 11,7%, не довіряють 82,7%)

Дослідження проводилося компаніями Info Sapiens (телефонне опитування, 1000 респондентів) та Active Group (комбіноване опитування через онлайн-панель SunFlower та телефонні дзвінки, 2000 респондентів). Обидва дослідження показали схожі результати в межах статистичної похибки.

“Суспільні настрої однозначно на боці лідерів військової сфери на тлі доволі стриманої або ж навіть негативної оцінки інших політичних фігур. В цілому ми бачимо, що ціла низка персоналій має високу довіру українців – це гарна для України тенденція та сигнал, що суспільство не зневірене”, – констатують автори дослідження.

Експерти відзначають, що високий рівень довіри до військового керівництва на фоні низької довіри до політиків може свідчити про запит суспільства на зміни в політичному ландшафті країн