У 66 лікарнях України, де відкриті реабілітаційні відділення, ветеранам надаються послуги з протезування.
Про це повідомив заступник керівника Офісу президента України Віктор Микита, передає ФАКТИ
Протезування і реабілітація
Сьогодні у більшості регіонів України завершено ремонтні роботи та підготовлені мультидисциплінарні команди для роботи у реабілітаційних відділеннях.
— Це 82% від загальної кількості. До 1 березня плануємо реалізувати 100% цих відділень, — сказав Микита.
Основні цілі на 2025 рік
- Сучасні безбар’єрні відділення. Облаштування реабілітаційних відділень у кожній кластерній та багатопрофільній надкластерній лікарні по всій Україні.
- Амбулаторні реабілітаційні простори. Наявність амбулаторних реабілітаційних відділень для ветеранів у кожній громаді з лікувальними закладами, що становитиме понад 300 реабілітаційних просторів.
- Протезні лабораторії. Створення мережі протезних лабораторій у 25 кластерних лікарнях.
- Інвестиційні проєкти. Реалізація п’яти пріоритетних інвестиційних проєктів у сфері реабілітації на загальну суму понад 1,1 млрд грн, передбачених у державному бюджеті.
- Стандарти реабілітаційної допомоги. Затвердження щонайменше п’яти стандартів реабілітаційної допомоги.
Фінансування
Цього року на фінансування сфери реабілітації виділено 5,8 млрд грн, що майже втричі більше, ніж у довоєнному 2021 році.
За даними МОЗ, у 2024 році близько 366 тис. пацієнтів отримали безкоштовну допомогу, за що НСЗУ виплатила медзакладам майже 5 млрд грн.
На 2025 рік у регіонах ухвалено 23 обласні програми, спрямовані на фінансування проєктів з будівництва та ремонту реабілітаційних відділень. Загальний кошторис становить приблизно 800 млн гривень.
За програмою Міністерства у справах ветеранів буде реалізовано спеціальні заходи з лікування, протезування та реабілітації захисників.
Крім того, щоб забезпечити доступ до необхідних послуг і поліпшити якість життя військових, за рахунок коштів обласного чи місцевого бюджету будуть створені умови та організовано перевезення ветеранів до відділень реабілітації.