Україна обійшла Росію у виготовленні FPV-дронів та нарощує виробництво ракет

Україна переважає Росію у виготовленні FPV-дронів, а також нарощує виробництво далекобійних безпілотників та ракет, адже нам потрібна зброя захисту та стримування.

Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів перший заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк, передає ФАКТИ.

Виготовлення FPV-дронів в Україні

За словами Івана Гаврилюка, в Україні сфера безпілотників розвивається проривними темпами. Це стосується як розроблення, так і виробництва.

– Якщо говорити про виготовлення FPV-дронів, то Україна на сьогодні переважає Російську Федерацію. З 24 лютого 2022 року для потреб Сил оборони кодифіковано понад 1 300 нових зразків озброєння та військової техніки виробництва українських підприємств. З них найбільша група – це БпАК (безпілотні авіаційні комплекси) та боєприпаси до них, – наголосив перший заступник міністра оборони.

Так, минулого року до використання у наших підрозділах допустили понад 250 нових зразків дронів різних типів та призначення.

За словами Івана Гаврилюка, для України важливі не лише кількість розроблених та виготовлених безпілотників, а важливі ще й ефективність їхнього застосування та швидкість, із якою розробники можуть реагувати на технологічні зміни.

– Можна мати сотні тисяч дронів, але вони будуть безсилими перед засобами протидії ворога, про що я казав вище. У кластері дронів – місяць-три, і ефективність того чи іншого зразка знижується. Потрібно шукати нові способи утримання ефективності. Технологічна “дуель” між виробниками дронів та засобів радіоелектронної боротьби це яскраво ілюструє, – каже Іван Гаврилюк.

Перевага буде на боці того, чиї інженери швидше запропонують технології, на які у противника не буде готової відповіді. До прикладу, це дрони з використанням елементів штучного інтелекту, або застосування дронів на оптоволокні, проти яких немає ефективного інструменту захисту.

Обсяги виробництва та надання військової техніки

Перший заступник міністра оборони зауважив, що від партнерів Україна дуже потребує озброєння, яке ми не виробляємо або ж робимо  недостатньо. Йдеться про системи протиповітряної оборони, важку бронетехніку, артбоєприпаси калібрів НАТО тощо.

Іван Гаврилюк наголосив, що приблизно 70% того, що ЗСУ використовують на полі бою – це міжнародна допомога.

Водночас й український військово-промисловий комплекс нарощує виробництво, а також освоює випуск нових зразків зброї та техніки. Держава все більше орієнтується на внутрішнього виробника.

– Наприклад, торік на закупівлю ОВТ (озброєння та військової техніки) для ЗСУ майже 2/3 контрактів уклали з українськими зброярами. Нам вдалося зменшити залежність від імпорту, зокрема спеціальних бронеавтомобілів, а у виробництві безпілотників Україна наближається до самозабезпечення, – наголосив Іван Гаврилюк.

Виробництво далекобійних дронів

За словами першого заступника міністра оборони, в Україні наростає виробництво далекобійних дронів, які є певною заміною далекобійних ракет. Іван Гаврилюк зауважив, що держава зосередила сили на якнайшвидшій реалізації програм виробництва далекобійної зброї – ракет та безпілотників.

Раніше повідомлялося, що Росія створила новий рід військ – сили безпілотних систем, до яких планує залучити понад 200 тис. військових до 2030 року.