Минулого року з України до Європейського союзу вивезли майже 300 тис. тонн брухту чорних металів через нульове мито на експорт. Левова частка брухту транзитом через Констанцу і інші порти пішла у Туреччину і інші країни, в обхід мита в 180 євро на тону. За оцінкою заступника голови комітету Верховної Ради з економічного розвитку Дмитра Кисилевського, це призвело до недоотримання державним бюджетом біля 2 млрд грн надходжень, передає УНІАН.
“Якби цей брухт пішов на українські заводи, це б створило більше доданої вартості на виробництві, більше податків, ЗСУ могли б отримати більше коштів на фінансування потреб з оборони України”, – написав нардеп.
Він висловив переконання, що Україна має почати консультації з європейськими партнерами щодо їх здатності відслідковувати кінцевого споживача сировини, а також щодо інших більш прикладних заходів для того, щоб ця дефіцитна сировина залишалась і перероблялась в країні.
“Все це ще раз демонструє, що коли йдеться про економічні інтереси, всі наші сусіди – і вороги, і союзники, грають кожен сам за себе. Україна має бути максимально твердою у відстоюванні власних національних інтересів”, – резюмував парламентарій.
Нагадаємо, у минулому році брухтозбиральні підприємства України наростили експорт брухту чорних металів на 60,7% порівняно з 2023 роком. В GMK Center заявили, що в умовах ускладненого збору сировини, масове вивезення брухту за кордон загрожує стабільності роботи української металургійної галузі й здійсненню планів щодо нарощування виробництва сталі.