Китай почав цензурувати певний контент у соцмережах, пов’язаний із тарифами, після того, як набули чинності тарифи США щодо десятків країн, включаючи 104% мита на китайські товари.
Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.
Наприклад, у соцмережі Weibo хештеги та пошукові запити зі словом «тариф» або «104» здебільшого були заблоковані, а на сторінках з’являлося повідомлення про помилку.
Інші хештеги з критикою США, зокрема про те, що в Штатах не вистачає яєць, були одними з найпопулярніших на Weibo. Державний мовник CCTV запустив хештег «#UShastradewarandaneggshortage» («У США торговельна війна та дефіцит яєць»).
США «гучно махають тарифною палицею, накладаючи тарифи на сталеву та алюмінієву продукцію з ЄС… а також тихенько пишуть листи до європейських країн, наполегливо просячи про постачання яєць», – йдеться в повідомленні CCTV на Weibo.
Цензура також поширилася на WeChat, де, згідно з оглядом Reuters, платформа видалила деякі повідомлення від китайських компаній про негативний вплив тарифів Трампа.
Піддані цензурі пости були позначені одним і тим же ярликом – «вміст підозрюється в порушенні відповідних законів, правил і політик».
Інтернет-цензура також дозволила поширення в китайських соціальних мережах глузливих коментарів про США, які зображують їх як глобально безвідповідального торговельного партнера.
Китай контролює інтернет за допомогою системи, відомої як «Great Firewall», і пости в соцмережах регулярно піддаються цензурі, якщо вважаються такими, що завдають шкоди національним інтересам. Іноземні соцмережі, такі як Instagram і X, в країні заблоковані.
Як повідомляв Укрінформ, напередодні президент США Дональд Трамп обурився тим, що Китай запровадив тарифи у відповідь на дії Вашингтона, та пригрозив ввести додаткові мита проти КНР, якщо Пекін не зробить крок назад. У цьому зв’язку він заявив, що США вже з 9 квітня запровадять додаткові тарифи проти Китаю в розмірі 50%.
Згодом Білий дім офіційно підтвердив намір Трампа запровадити додаткові 50% тарифи проти Китаю, що потенційно збільшить рівень митних зборів з КНР до 104%.