В українському МЗС відреагували на заклики Шем’єна про автономію для угорців на Закарпатті
У відомстві наголосили, що розраховують, що й надалі між країнами залишаться добросусідські відносини.
У Міністерстві закордонних справ України здивовані закликами віце-прем’єр-міністра Угорщини Жолта Шем’єна до створення автономій угорської меншини в сусідніх країнах та сподіваються, що це не офіційна позиція країни.
Про це йдеться у заяві МЗС України.
“З подивом сприйняли публічні заклики віце-прем’єр-міністра Угорщини Жолта Шем’єна до створення автономій угорської меншини в сусідніх країнах. Угорщина завжди була і є важливим партнером для України. Ми високо цінуємо дружній характер двосторонніх відносин та високий рівень конструктивної співпраці”, – йдеться у повідомленні.
У відомстві наголосили, що розраховують, що позиція стосовно поваги до територіальної цілісності, суверенітету і Конституції України й надалі залишатиметься в основі добросусідських відносин.
“Будь-які спекуляції на цю тему не відповідають інтересам наших двох країн і народів та, сподіваємося, не відображають офіційну позицію Будапешта”, – додали у МЗС.
Зазначається, що Україна і Угорщина мають разом протистояти спробам використання питання забезпечення прав нацменшин, у т.ч. тлумачення слів Шем’єна, як це вже неодноразово було зроблено російським агресором, для нагнітання атмосфери недовіри і нерозуміння.
“Адже завдяки багаторічним зусиллям української влади та угорської громади рівень забезпечення культурних, релігійних та освітніх потреб етнічних угорців в Україні є у багатьох сенсах прикладом для інших країн регіону”, – йдеться у заяві.
Нагадаємо, раніше Шем’єн заявив, що автономія є метою і баченням майбутнього для всіх етнічних угорців, які мешкають за кордоном Угорщини.
Слід зазначити, що угорці Закарпаття мають широку культурну автономію, в області активно діють осередки громадсько-політичних організацій угорців (КМКС та УМДС), які на час виборів стають партіями. Водночас щодо політичної автономії угорців Закарпаття досі точаться дискусії, зокрема, навколо відновлення в межах Закарпатської області так званого угорського або Притисянського виборчого округу, який існував на парламентських виборах 1998 року.
У Закарпатській області, за останніми оцінками, проживає близько 100 тисяч етнічних угорців.