Business is booming.

Влада РФ оголосила війну Telegram: У Росії заблоковані мільйони IP-адрес Amazon і Google

237

Війна російської влади проти месенджера Telegram прийняла драматичний характер, пристрасті розпалюються. Крім самого Telegram, Роскомнадзор заблокував ще і 1,8 млн IP-адрес, що належать використовуваним їм хмарними сервісами Amazon і Google. Через це постраждали безліч сторонніх сервісів.

Користувачі Telegram  в РФ заздалегідь готувалися до блокування месенджера і стали використовувати різні проксі-сервери і VPN-сервіси для обходу блокування. У тому числі було поширене безліч безкоштовних проксі-серверів.

Павло Дуров також пообіцяв створити вбудоване в додаток рішення для обходу блокування. Саму блокування він назвав антиконституційною. Telegram, хоч і з перемінним успіхом, залишався доступний і без використання проксі і VPN.

Роскомнадзор також підготувався до блокування. Згідно картотеки “Роскомсвобода”, відомство внесло до Реєстру заборонених сайтів 26 записів, пов’язаних з Telegram. Вони включають в себе 16 доменів і 9,5 тис. IP-адрес месенджера.

До вечора 16 квітня 2018 р ситуація почала загострюватися. До Реєстру заборонених сайтів стали включатися хмарні ресурси, якими користується Telegram: Amazon Web Services (AWS) і Google (мова йде про ресурси, пов’язаних з доменом googleusercontent.com).Через Telegram в Росії заблоковано 1,8 млн IP-адрес Amazon і Google.

За підрахунками, зроблених на підставі даних картотеки “Роскомсвобода”, щодо сторонніх сервісів, які використовуються Telegram, Роскомнадзор зробив 33 записи. У них, в цілому, включено близько 1,8 млн IP-адрес.

Блокування великої групи IP-адрес здійснюється шляхом включення Роскомнадзором до Реєстру заборонених сайтів IP-адресою разом з маскою підмережі. Даний параметр дозволяє маршрутизатора зрозуміти, яка частина відповідного IP-адреси ідентифікує підмережа, до якої він належить.

Проксі-сервера і VPN теж блокіруются.Роскомнадзор почав боротьбу і з різними сервісами обходу блокувань. Так, автор Telegram-каналу “ІТ кримінальні справи СОРМ россіюшка” Олександр Літреев повідомив, що він отримав Роскомнадзора повідомлення про блокування домену green-elephant.org. Даний домен пов’язаний зі створеним проксі-сервером для обходу блокування Telegram.

Генпрокуратура РФ так само допомагає Роскомнадзору боротися з мессенджерами.

Цікаво, що для блокування Telegram і сторонніх сервісів, які використовує Telegram, Роскомнадзор застосовує різні юридичні підстави. Так, сам Telegram блокується на підставі рішення Роскомнадзора, прийнятого відповідно до згаданої санкції Таганського районного суду.

У випадку ж з Google і AWS використовує рішення Генпрокуратури, прийняте ще в 2015 р. Генпрокуратура уповноважена на блокування екстремістського контенту, і відповідні рішення, на відміну від інших типів блокувань, повинні виконуватися “негайно” без попередніх повідомлень власникам заблокованих ресурсів.

У той же час в прес-службі відомства вже  заявили: “Роскомнадзор направив в Apple і Google вимогу про видалення додатків Telegram з магазинів додатків даних компаній. Відповіддю має стати видалити програмуTelegram “.

Джерело:c.news

Comments
Loading...