Температурні норми у вагоні пасажирського поїзда має бути у межах +18..+22 градуси.( п-п. 3.6., 3.11., 3.13. (абзац 2) Державних санітарних правил та норм гігієни транспорту)
Якщо у вагоні спекотно або захолодно, які ваші дії?
- Подивитися на градусник, що висить біля 2 місця у плацкартному вагоні або в коридорі купейного вагона. Але градусник може показувати трохи іншу температуру ніж є насправді.
- Якщо температура на градуснику виходить за вказані норми – потрібно зняти відео з градусником та інвентарним номером вагону (як правило над входом до коридору). Це буде вам аргументом, якщо провідники вирішать при вас поміняти градусник на якому нормальна температура.
- Набрати гарячу лінію 0800503111 та залишити скаргу. Скарга передається начальнику поїзда, він приходить і дивиться, чи дійсно ваша скарга правдива(бо є різні пасажири і різні ситуації). Бажано усі заходи фіксувати на відео.
- Вживаються заходи для стабілізації температури. Якщо проблема вирішена, вам не хамили, не настроювали проти вас пасажирів – при дзвінку з колцентру підтверджуєте, що проблема вирішена. В іншому разі – вимагайте розбір в депо та вказуйте, що маєте відео.
- Якщо ж вам дує з вікна, тощо, також набирайте гарячу лінію.Єдине, що зауважу, що протяги з вікна – це не вина провідника, тому просіть. щоб при вас було зафіксовано наявність протягу у книгу ремонтів. При прибутті в депо дірку, якої є протяг усунуть,а провіднику не буде проблем.
На жаль, часто провідники та начальники поїздів пробують давити на жалість, що всіх позвільняють за вашу скаргу. Це м’яко кажучи, не відповідає дійсності.
Джерело: Олександр Рудоманов