Business is booming.

HR-тренди 2020: до чого готуватись роботодавцям?

201

Сучасний VUCA-світ (нестабільний, невизначений, складний і неоднозначний) потребує постійних змін: у компанії, в філософії управління персоналом, в мисленні менеджерів, у комунікаціях. Те, що працювало вчора, не буде працювати завтра. Тому завжди потрібно тримати руку на пульсі.

Так, наріжний камінь усіх бізнес-процесів найближчого майбутнього – їхня гуманізація. Понаднормова робота, емоційне вигорання тощо зумовлює необхідність компаніям навчитись бачити у своїх співробітниках не просто працівників, яким потрібно створювати умови праці, а людей, які мають свої індивідуальні прагнення та мотивацію. У пріоритеті мають бути довгострокові відносини, безперервне навчання та індивідуальний підхід до кожного.

Експерти hh.ua | grc розповідають, які ще тренди пануватимуть у HR-галузі наступного року.

Smart-рекрутинг

Штучний інтелект звільняє фахівців від рутинних завдань та дозволяє оптимізувати робочий час. Автоматизація всіх наявних кадрових процесів уже почалася – робота зі спеціалізованим програмним забезпеченням, великими даними, застосування доповненої і віртуальної реальності, інтеграція кадрових IT-систем у цифрову інфраструктуру бізнесу. Все це вже відбувається, і процеси тільки поглиблюватимуться.

Цікавий кейс, який може бути масштабовано на різні галузі та компанії, було презентовано у 2018 році представниками Salateira. Вона стала першою українською компанією в ресторанній сфері, що запустила співбесіди за 90 секунд за допомогою Job Bot. Переваги такого способу очевидні: це і можливість пройти співбесіду за допомогою мобільного додатку Telegram, Viber чи Facebook усього за 90 секунд, і можливість пройти співбесіду в будь-який час та де б не був пошукач, і спосіб побороти страх проходження першої співбесіди з менеджером з персоналу.

Навчання

Цей тренд спирається на нову парадигму навчання – вчитись усе життя (Life long learning). Щоб сьогодні бути конкурентоспроможним, необхідно постійно вчитися і розвиватися.

Ключові показники Life long learning:

  • адаптивність та індивідуалізація навчання
  • відкритість і доступність навчального матеріалу
  • гнучкі і менш формалізовані відносини між компанією і працівниками
  • актуальність і релевантність знань і навичок
  • акцент не на передачу або відтворення знань, а на оволодіння вмінням вчитися
  • навчання не зводиться тільки до формування цифрових або професійних навичок – величезне значення набувають soft skills
  • поведінкові навички успішної взаємодії з іншими людьми

Важливо сказати про ще два тренди у навчанні співробітників: мікронавчання та імерсивне навчання.

Перший апелює і до особливостей сприйняття інформації молодим поколінням Z, і до швидкості змін у сучасному світі. Так, згідно з дослідженням Microsoft, середній показник стійкості уваги тепер становить усього 8 секунд. Дехто більш оптимістично оцінює здатність сучасної людини фокусуватись на одному завданні/темі та називає термін у декілька хвилин. Як би там не було, доцільність використовувати класичні довго- та середньотривалі курси та академічні години при навчанні сумнівна.

Мікронавчання, при якому процес отримання знань розбитий на дуже короткі інтервальні заняття, є більш актуальною та гнучкою альтернативою. А імерсивність і використання VR-, AR- та 3D-технологій сприяє якіснішому зануренню у навчальний матеріал. Для компаній, чиї співробітники працюють у надзвичайних ситуаціях або з дорогим обладнанням, такий тип навчання – не примха, а можливість в умовах, максимально наближених до реальних, упевнитися в досвіді і знаннях фахівця, підтягнути його слабкі місця.

HR-аналітика

Час, коли ми могли діяти інтуїтивно, давно минув. Щоб ухвалювати ефективні рішення, ми маємо використовувати не передчуття, а конкретні дані. Проте одна справа, наприклад, – збирати інформацію про діяльність своїх співробітників. Натомість вміти використовувати цю інформацію, робити з неї висновки та відповідно до них корегувати свою стратегію – зовсім інша. Аналіз даних дозволяє зрозуміти, що насправді відбувається з головним активом будь-якого бізнесу – людьми, що їх мотивує або, навпаки, змушує звільнятися.

В загальному спрощеному вигляді використання аналітичних інструментів у HR-сфері починається з визначення бізнес-потреби та завдань. Далі визначаються метрики й дані, які допоможуть їх виміряти, та починається збір інформації. На основі вибраного ПЗ відбувається обробка та візуалізація цієї інформації. І не забувайте про навички сторітелінгу, які допоможуть «розказати історію» даними та візуально продемонструвати тренди і зв’язки у ваших HR-сферах.

HR-маркетинг

Сінергія різних галузей усе сильніше проявляється на ринку, і HR-сфера не виняток. Йдеться не тільки про використання маркетингових інструментів для просування HR-брендів конкретних компаній, але й про популяризацію цілих спеціальностей.

І в цьому контексті можна виокремити декілька напрямів:

  • керування та покращення досвіду кандидатів і співробітників
  • виховання та активне залучення амбасадорів бренда
  • генерація та популяризація аутентичної системи цінностей компанії та унікальної переваги роботодавця
  • розширення цільових аудиторій потенційних співробітників, індивідуалізація EVP та стратегії роботи з кожною з них
Comments
Loading...