Business is booming.

Податок на нерухомість в 2020 році: що нового

252

У 2020 році максимальна ставка податку становитиме 70,84 грн за кв. м

Оскільки розмір мінімальної заробітної плати у 2020 складає 4 723 грн, максимальна ставка податку на житлову нерухомість становитиме 70,84 грн за кв. м. Про це нагадує ГУ ДПС у Київській області, пише Ліга.

Хто сплачує податок?

Податок на житлову нерухомість сплачують фізичні особи – власники житлової нерухомості, якщо площа житла, що перебуває в їх власності перевищує встановлений ліміт:

  • для квартир – 60 кв. м;
  • для приватних будинків – 120 кв. м.

Наприклад, якщо площа квартири 80 кв. м, то податок буде нараховано за 20 кв. м.

Зазначена пільга не надається у разі якщо площа житла перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі та на нерухомість, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (надаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності).

Крім того, відповідно до пп. 266.7.1 ПКУ за наявності у власності об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, загальна площа якого перевищує 300 кв. м. (для квартири) та/або 500 кв.м (для будинку), сума податку збільшується на 25 тис гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).

У якому розмірі сплачується податок?

Розмір податку встановлюють за своїм рішенням сільські, селищні, міські ради або ради об’єднаних територіальних громад.

Ставка податку на загальнодержавному рівні обмежена, – не більше 1,5% від мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 квадратний метр. Тож у 2020 році максимальна ставка податку становитиме 70,84 грн за кв. м.

Мешканці Київщини можуть дізнатися актуальні для свого населеного пункту ставки податку за посиланням

Ставки місцевих податків для мешканців м. Києва дивіться за посиланням

Зверніть увагу! У 2020 році податок сплачується за 2019 рік.

Коли потрібно сплачувати податок?

Податкові повідомлення – рішення мають прийти до 1 липня 2020 року, а сплатити суму визначеного в ньому податку потрібно протягом 60 днів після його отримання.

Власники житлової нерухомості, які мають платити податок, але не отримали податкового повідомлення-рішення, можуть звернутися в податкову добровільно та провести звірку даних щодо:

  • об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;
  • розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;
  • права на користування пільгою із сплати податку;
  • розміру ставки податку;
  • нарахованої суми податку.

У разі якщо податкові органи відобразять такий об’єкт нерухомості в базі (наприклад, після операції з купівлі-продажу, оформлення в реєстрі), власнику доведеться заплатити податок відразу за останніх три роки.

Нагадуємо, що з 1 січня для сплати податків і зборів запроваджено нові рахунки.

Спростити процес сплати податків та подачу звітності до держорганів допоможе бот-бухгалтер ReporTax для ФОП. ReporTax показує податкову заборгованість та дозволяє її cплатити.

Comments
Loading...