Business is booming.

Законопроекти “Бородянського/Ткаченка” ухвалювати не можна – експерти

266

30 січня о 13:00 в  Українському кризовому медіа-центрі відбулася дискусія щодо законопроектів, внесені на розгляд Верховної Ради представниками чинної української влади: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення національної інформаційної безпеки та права на доступ до достовірної інформації» та «Про медіа». За підсумками дискусії створено редакційну групу, яка підготує відкрите до підписання звернення до розробників законопроектів та Верховної Ради і Президента України, йдеться на сайті «Фонду підтримки демократичних ініціатив», який виступив організатором заходу.

Дискусія відбулася в Українському кризовому медіа-центрі.

Дмитро Золотухін, Максим Тульєв, Галина Петренко, Роман Головенко, Владислав Василь

Галина Петренко, директор ГО «Детектор медіа», вважає, що законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення національної інформаційної безпеки та права на доступ до достовірної інформації», який всі скорочено називають “Про протидію дезінформації”, “перейшов відповідну межу і створює тиск на журналістів, при цьому найстрашніше, що він створю тиск на тих журналістів, які не розповсюджують дезінформацію”

“Можливо хтось не знає, але в Кримінальному кодексі України я знаю принаймні дві статті, які призначають кримінальну відповідальність аж до тюрьми за розповсюдження фейків”

– сказав Дмитро Золотухін, Інститут постінформаційного суспільства, екс-заступник Міністра інформаційної політики.

“Єдине застосування блокування, де воно є ефективним – це вибори, політична агітація.
Ізраїль, країна, що воює з моменту заснування -цензури в інтернеті немає. США, найбільша економіка світу – цензури немає. Японія – так само. Цензура в інтернеті є – Росія, Іран, Північна Корея і т.д.”

Максим Тульєв, голова комітету Інтернет-асоціації України з питань захисту прав людини та свободи слова

Відомий блогер Нестор Воля наголосив, що він абсолютно не підтримує ці законопроекти і вважає їх ворожими, але також впевнений і знає, як зробити так, щоб вони не працювали. Просто при цьому до зовнішнього ворога, Росії, додасться ще й внутрішній, чиновник.

“Законопроект про протидію дезінформації найбільшу загрозу становить для регіональних активістів, які не мають широкої відомості. І якщо їх раніше вбивали, то тепер просто будуть залякувати п’ятимільйонними штрафами”

Юрій Гончаренко, громадський активіст, віце-президент «Фонду підтримки демократичних ініціатив»

В підсумку, учасники дійшли висновку, що дуже важливо, щоб подібні зміни до законодавства не ухвалювались без детального обговорення у професійному середовищі.

Були висловлені обґрунтовані зауваження до обговорюваних законопроектів та створено редакційну групу з формування спільного документу, який буде надіслано як розробникам документу, так і тим, хто має за нього голосувати. По підсумкам обіцяно провести окремий брифінг для ЗМІ. 

Секретарем редакційної групи є Юрій Гончаренко, віце-президент «Фонду підтримки демократичних ініціатив».

Comments
Loading...