Business is booming.

Захистить на 78%. Що ще відомо про схвалену ВООЗ нову вакцину від COVID-19

241

Єдине протипоказання — вакцину не можна застосовувати вагітним.

Всесвітня організація охорони здоров’я схвалила для екстреного використання індійську вакцину проти коронавірусу Covaxin від компанії Bharat Biotech. Це уже восьмий препарат, який був схвалений для вакцинації від COVID-19.

Про це повідомляє ВООЗ у Twitter.

Вакцина відповідає стандартам

Технічна консультативна група, яку скликала ВООЗ, визначила, що вакцина Covaxin відповідає стандартам ВООЗ щодо захисту від COVID-19. Експерти дійшли висновку, що вакцина безпечна, однак не для всіх груп населення.

Вакцина під сумнівом для вагітних

У ВООЗ визнають, що поки що недостатньо даних, щоб оцінити ефективність та безпечність цієї вакцини для вагітних. Тому жінкам, які чекають на дитину, вводити вакцину заборонено.

Скільки доз потрібно?

Стратегічна консультативна група експертів ВООЗ з імунізації (SAGE) рекомендує використовувати цю вакцину у двох дозах з інтервалом в чотири тижні для всіх вікових груп від 18 років, виняток становлять вагітні жінки.

Ефективність вакцини

Дослідження показали ефективність Covaxin на рівні 78%. Науковці стверджують, що препарат підходить для країн з низьким і середнім рівнем доходу через легкість зберігання.

Схвалені вакцини від COVID-19

До препарату Covaxin раніше було схвалено 7 вакцин:

  • Pfizer;
  • Moderna;
  • AstraZeneca;
  • Covishield;
  • Johnson & Johnson;
  • Sinopharm;
  • Coronavac.

Кому не можна вакцинуватися?

Коли йдеться про протипоказання до введення вакцини, то потрібно розрізняти кілька моментів. Є так звані абсолютні медичні протипоказання.

“Це ситуації, коли вакцину у жодному разі не вводять людині. Така ситуація виникає, коли у людини є гіперчутливість – непереносність одного з компонентів препарату. Відсоток таких людей мінімальний – майже одна сота від загальної популяції людей”, – говорить головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

За його словами, власне, це ті люди, які важко перенесли перше щеплення. Наприклад, отримали анафілактичний шок або алергічну реакцію. У такому разі йдеться саме про медичні протипоказання, а тому другу вакцину таким людям не вводять.

Якщо людина має серцево-судинні захворювання або онкологію, то варто проконсультуватися зі своїм сімейним лікарем перед щепленням.

“Інструкція з використання кожної вакцини має свої особливості: вона рекомендована чи ні. Наприклад, вакцина CoronaVac не рекомендується вагітним жінкам”, – розповів представник Міністерства охорони здоров’я.

Comments
Loading...