Україна надіслала Грузії ноту через лікування Саакашвілі у тюремній лікарні: вимагає перевести у цивільну
Міністерство закордонних справ України надіслало у Тбілісі ноту через переведення ув’язненого експрезидента Грузії та громадянина України Міхеіла Саакашвілі до тюремної лікарні. МЗС наполягає, що політика потрібно лікувати у цивільній клініці.
Про це йдеться на сайті відомства.
Там вважають, що Саакашвілі треба перевести до цивільної лікарні, яка б мала всі необхідні можливості для надання належної медичної опіки та екстреної допомоги.
Омбудсменка Грузії Ніно Ломджарія заявила, що Саакашвілі погодився на переведення, бо йому повідомили, що госпіталізують до цивільної лікарні.
А співробітник апарату омбудсмена Грузії сказав, що експрезидента перевели до тюремної лікарні «із застосуванням сили». Представник апарату омбудсмена також розповів, що Саакашвілі вирішив продовжити голодування.
Що передувало?
Саакашвілі перевели до тюремної лікарні 8 листопада. Він заявляє про голодування ще від початку ув’язнення — близько 40 днів. Експрезидент навіть скаржився українській омбудсменці Людмилі Денісовій про критичний стан свого здоров’я та незадовільні результати аналізів, зроблених напередодні.
Проте згодом Спеціальна пенітенціарна служба Грузії оприлюднила відео, на якому, як стверджує, експрезидент їсть дитяче пюре.Саакашвілі пояснив, що це мінеральні та мікроелементні добавки, призначені лікарями. Вони необхідні йому для підтримання життєво важливих показників.
Чому Саакашвілі у в’язниці?
Міхеіла Саакашвілі затримали 1 жовтня після його прибуття на батьківщину. Перед початком муніципальних виборів у Грузії він заявив, що 2 жовтня (у день голосування) буде вирішуватися доля країни, тож він «не може спостерігати за процесом збоку». Проте у Грузії Саакашвілі заочно засуджений, тож експрезидента одразу заарештували й перевели до пенітенціарної установи.
У 2018 році Саакашвілі заочно засудили до трьох років ув’язнення у справі про перевищення повноважень під час помилування засуджених за вбивство бізнесмена Сандро Ґірґвліані та до 6 років ув’язнення у справі про побиття у 2005 році депутата парламенту Валерія Гелашвілі.
Також Саакашвілі звинувачують у розтраті бюджетних коштів і незаконному перетині державного кордону. Крім того, після повернення грузинська влада заявила, що він нібито зі своїми соратниками «планував убивство опозиціонерів, щоб спровокувати заворушення і звинуватити владу», хоча проваджень за цим фактом немає.