Business is booming.

Неприємний “подарунок” від України: криптобіржі масово блокують росіян

74

Громадяни росії навчилися за допомогою криптовалютних бірж обходити санкції, запроваджені через воєнне вторгнення їхньої країни до України. Але зусиллями української влади акаунти порушників були заблоковані.

Факти обходу санкцій росіянами було розкрито співробітниками Державного бюро розслідувань, повідомили у відомстві. Проте не всі біржі допомогають росіянам – найбільший європейський торговий майданчик WhiteBIT ще на початку війни обмежив реєстрацію нових користувачів з рф та білорусі, а також прибрав торгові пари з рублем.

“ДБР виявило, що окремі представники криптоіндустрії дозволяли користувачам з російської федерації та республіки білорусь здійснювати анонімні транскордонні валютообмінні та криптовалютні операції всупереч вимогам FATF (Групи з розробки фінансових заходів по боротьбі з відмиванням грошей. – Ред.), в обхід санкцій”, – заявили у бюро. Зазначається, що таким чином здійснювалося фінансування підривної діяльності проти України.

- Advertisement -

Цікаво, що задля уникнення санкцій росіяни зверталися і до різних українських платформ. Що саме це були за майданчики, слідчі не зазначили.

Після передачі відповідної інформації владі України, та попросила у керівництва вказаних торгових майданчиків запровадити обмежувальні заходи щодо росіян. Станом на 23 червня облікові записи порушників були заблоковані.

Варто зазначити, що після російського вторгнення криптоспільнота об’єдналася довкола допомоги Україні. Зокрема, засновник децентралізованої платформи Tron Foundation Джастін Сан переказав на допомогу Україні $200 тис. у USDT, а засновник Ethereum Віталік Бутерін пожертвував 1500 ETH. Загалом у створений урядом криптофонд Aid For Ukraine ком’юніті пожертвувало $60 млн.

А за перші 100 днів війни WhiteBIT зібрала на потреби українців пожертв на понад $4 млн, з яких понад $2,5 млн виділило керівництво компанії. Крім того, біржа переказала на рахунок президентського фонду United24 стейблкоїнів USDT в еквіваленті 10 млн гривень.

- Advertisement -

Comments
Loading...
bigmir)net TOP 100