Business is booming.

В росії почали продавати смартфони та комп’ютери, ввезені в обхід санкцій

78

російський маркетплейс Ozon розпочав реалізацію товарів, які були ввезені на територію країни за допомогою паралельного імпорту. Тобто, без згоди правовласника товарного знака. Зокрема, йдеться про смартфони, комп’ютери та іншу електроніку.

Про це повідомили у самій компанії, передають росЗМІ. Конкретні назви брендів, які Ozon завозить до рф, не називаються. Проте наголошується: вони “популярні”.

“На Ozon доступні товари, ввезені за допомогою паралельного імпорту. Ми вже почали продавати популярні бренди електроніки, у тому числі смартфони, комп’ютери та їхні комплектуючі, що ввезені за механізмом паралельного імпорту”, – йдеться в повідомленні.

- Advertisement -

На початку травня мінпромторг рф затвердив перелік товарів, що підпадають під паралельний імпорт, який включає понад 50 категорій. До цього, наприкінці березня, уряд росії легалізував паралельний імпорт задоволення попиту на затребувані зарубіжні товари.

Водночас, експерти Центру стратегічних розробок прогнозують, що на рік в рф з паралельного імпорту можуть ввозити товари на 100-120 млрд доларів. Втім, попереджають вони, через непросту логістику продукція, що поставляється за паралельним імпортом, виявиться дорожчою на 5-50%, ніж до вторгнення росії в Україну.

Паралельний імпорт – це ввезення в країну товарів без згоди виробника або правовласника. Цей механізм називається паралельним, оскільки імпорт іде одночасно з постачанням від офіційних дилерів. При ньому ритейлери купують товари не у своїй країні, а у невеликих закордонних компаній, які самі закупилися у виробника. Паралельний потік може йти як із країни-виробника, і через треті країни.

- Advertisement -

Comments
Loading...
bigmir)net TOP 100