Грузинські фотожурналісти та фотографи-документалісти звинуватили конкурс World Press Photo в узаконенні російської пропаганди після перемоги фотокореспондента російської пропагандистської агенції ТАСС Михайла Терещенка за серію знімків про протести у Тбілісі.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє NewsGeorgia.
«Присуджуючи премію фоторепортажу, зробленому співробітником ТАСС, World Press Photo узаконює агенцію, відому поширенням дезінформації. Це рішення підриває незалежні медіа, посилює пропаганду та дозволяє фейковим наративам отримати широке визнання», — йдеться у спільній заяві грузинських фотожурналістів.
Вони висловили обурення рішення World Press Photo.
«Ми глибоко обурені рішенням World Press Photo присудити премію 2025 року представнику російської державної пропагандистської структури ТАСС за фоторепортаж про грузинські протести — демонстрації, спрямовані безпосередньо проти російського впливу та окупації Грузії. Нагородження фотографа, який представляє кремлівський наратив, за висвітлення антиросійських протестів — не тільки кричущий парадокс, а й пряма образа всіх, хто ризикує життям, протистоїть російському втручанню у суверенітет і майбутнє Грузії», — йдеться у заяві.
Автори заяви додають, що ТАСС «спотворює правду про війну в Україні», як під час війни Росії проти Грузії у 2008 році.
Вони нагадали, що сам Терещенко відверто підтримував російську агресію в Україні, називаючи вторгнення «визволенням».
Як повідомляв Укрінформ, серед переможців у конкурсі World Press Photo в категорії “Окремий знімок” опинилися німецький фотограф Флоріан Бахмаєр з фотографією шестирічної Ангеліни, яка страждає від панічних атак після початку війни, а також Нанна Хайтманн зі світлиною з пораненим під Бахмутом солдатом у польовому російському госпіталі.
У категорії “Історії” перемога від World Press Photo дісталася фотокореспонденту російської пропагандистської агенції ТАСС Михайлу Терещенку за роботи з протестів у Грузії.
Міністерство закордонних справ України засудило нагородження фотографії про російського окупанта поряд зі світлиною про травмовану війною українську дитину на конкурсі World Press Photo.