Угорські спецслужби роками стежили за Україною – і це було не таємницею навіть для НАТО. При цьому вони не передавали партнерам інформації про Росію, передає OBOZ.UA.
Про це заявив відомий угорський журналіст Саболч Паньї, посилаючись на свої джерела та розвіддані, доступні західним союзникам. За словами Паньї, Угорщина не ділиться розвідданими про Росію з іншими країнами Заходу, натомість активно передає зібрану інформацію про Україну.
Один з офіцерів НАТО, якого цитує журналіст, відкрито сумнівається в якості та професійності роботи угорської розвідки – як цивільної, так і військової. Особливо – в контексті зібраної інформації про Україну.
Паньї згадав і про засідання Комітету національної безпеки Угорщини, яке відбулося за день до повномасштабного вторгнення Росії. Під час зустрічі директор Військової служби національної безпеки Янош Береш заявив, що вторгнення не буде. Береш фактично заперечив прогнози США, які на той час вже попереджали про неминучий напад.
“Розповідь Береша мала досить обнадійливий вигляд. Він дав мало шансів на те, що росія розпочне повномасштабну, тотальну війну, а також на те, що Київ буде атакований. Він зазначив, що США очікували тотального російського вторгнення, але дав зрозуміти, що вони дійшли до іншого висновку”, – пише Паньї.
Береш був переконаний, що воєнні дії обмежаться територією сходу України. Та менш ніж за 24 години росія атакувала Україну.
Нагадаємо, напередодні стало відомо, що Служба безпеки вперше в історії України викрила агентурну мережу воєнної розвідки Угорщини, яка здійснювала шпигунську діяльність на шкоду нашій державі. Зловмисники збирали інформацію про військову захищеність Закарпаття, шукали вразливі місця у наземній та повітряній обороні. Крім цього, шпигуни вивчали суспільно-політичні погляди місцевих жителів: зокрема, цікавились їхньою можливою поведінкою, якщо на територію області раптом “зайдуть угорські війська”.
Угорщина у відповідь вислала двох українських дипломатів, дзеркально звинувативши їх у шпигунстві. Сіярто у своєму зверненні поскаржився на “дедалі сильнішу антиугорську пропаганду” в Україні та “кампанію з дискредитації проти угорців”.