На кіноринку Marché du Film у межах 78-го Каннського міжнародного кінофестивалю відбулася презентація тизеру художнього фільму «Довженко» режисера Костянтина Коновалова.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.
Стрічка була представлена Одеською кіностудією під час дискусійної панелі «Байопік — як інструмент деколонізації української культури та історії періоду радянської окупації».
Виробництво фільму здійснює компанія «Одеса Фільм Продакшн» у міжнародній кооперації за підтримки Державного агентства України з питань кіно.
Фільм переносить глядача до Одеси 1926 року — міста, яке відроджується після потрясінь, живе джазом, балетом, боксом і великими мріями про кіно. Це історія молодого Олександра Довженка, який приїздить, аби створити свій перший фільм. Його мета — справжнє мистецтво, але реальність жорстка: НКВС вимагає ідеологічної пропаганди замість пошуків краси. На межі зриву Довженко знаходить опору — у дружбі з письменником Юрієм Яновським, балериною Ідою Пензо та директором кінофабрики Нечесою. Разом вони наважуються зняти стрічку, що виходить за рамки дозволеного, стрічку — про свободу.
«Довженко» — це не лише пригодницька драма про найвідомішого українського кіномитця. Це історія про силу мистецтва, підтримку, молодість і ціну, яку доводиться платити за право бути собою перед обличчям тоталітарної системи.
«Для нашої команди важливо й символічно, що саме Одеська кіностудія реалізує екранізацію байопіку про легендарного Олександра Довженка — адже саме тут у 1926 році він розпочав свій творчий шлях. Кінотеатральний реліз стрічки ми присвятимо 100-річчю його першого повнометражного фільму», — зазначили в команді фільму.
Перший тизер отримав схвальні відгуки гостей презентації, а тепер доступний і для широкого загалу.
Стрічка вже привернула увагу міжнародних дистриб’юторів і кінокритиків. Її прем’єра запланована на 2026 рік.
Як повідомляв Укрінформ, 13 травня відбулося офіційне відкриття 78-го Каннського кінофестивалю. У межах заходу провели «День України», під час якого глядачі подивилися три документальні стрічки про розв’язану Росією війну та поспілкувалися зі знімальними групами.