Двоє військовополонених із Північної Кореї не брали участі у великому обміні між Україною та РФ, який відбувся 23–25 травня у форматі “1000 на 1000”. Полонених північнокорейських солдатів не внесли до списку обміну на прохання Південної Кореї.
Про це повідомило Yonhap. Видання посилається на заяву депутата південнокорейського парламенту від Партії народної сили Ю Йон Вон, передає OBOZ.UA.
За його словами, Сеул звернувся до Києва з проханням не включати до списків обміну північнокорейських військових на прізвища Рі та Бек, оскільки Південна Корея готова прийняти їх, якщо вони захочуть перейти на її бік.
Наразі один із полонених – Рі висловив бажання переїхати до Південної Кореї.
Як пише видання, депутат зустрічався з обома солдатами під час візиту в Україну в лютому цього року. Під час цієї зустрічі Рі сказав, що його батьків можуть стратити, якщо він повернеться до Північної Кореї в рамках обміну полоненими.
“Рі очікує трагічного кінця для себе та своїх батьків, якщо його репатріюють до Північної Кореї”, – сказав Юй.
Північна Корея з жовтня 2024 року відправила тисячі своїх військових для участі у війні проти України на боці Росії.
Нагадаємо, що українським військовим у зоні операції в Курській області РФ вдалося взяти у полон двох військових із КНДР. Поранених солдатів було доправлено до Києва, щоб вони дали показання слідчим СБУ.
Пізніше у розвідці Південної Кореї підтвердили захоплення в полон українськими військовими двох військових КНДР на Курщині 9 січня. Один із полонених розповів, що планував пройти навчання, а не брати участь у війні. Також він зізнався, що військові КНДР зазнали на фронті великих втрат.
У ході допитів полонені північнокорейці поскаржилися на брехню командирів, які заявляли, що вони їдуть просто на навчання. Один із полонених сказав, що хоче залишитися в Україні.
Як повідомляв OBOZ.UA:
Україна та РФ провели найбільший обмін полоненими від початку повномасштабного вторгнення. Він відбувся у форматі 1000 на 1000 та тривав три дні – 23,24 та 25 травня.
У неділю, 25 травня, відбувся третій, завершальний етап великого обміну полоненими між Росією та Україною. Додому вдалося повернути ще 303 захисників, серед них – 70 оборонців Маріуполя.
Під час цього обміну полоненими вперше за час повномасштабного вторгнення було звільнено бійців із 46 частин, з яких раніше не повертали жодного захисника. Їхнє повернення блокувалося російською стороною з різних причин.