Під час панельної дискусії в агентстві «Інтерфакс» військовий та політолог Олександр Антонюк окреслив головні інформаційні загрози, з якими Україна стикається у Сполучених Штатах, а також розкрив, які саме наративи кремля ще мають вплив серед американців та як з ними варто боротися.
Перший із них — це теза «Україна – чорна діра для американських грошей». Такий меседж, за словами експерта, особливо потрапляє на родючий ґрунт серед частини республіканців, які критично налаштовані до зовнішньої допомоги. Ефективною відповіддю є офіційна аналітика: згідно з даними Рахункової палати США, з 13 мільярдів доларів допомоги вже профінансовано ремонт тисяч кілометрів доріг та побудову житла на понад мільярд доларів.
Другий небезпечний наратив — страх, що підтримка України спровокує Третю світову війну. кремль розігрує цей страх, особливо серед старших поколінь американців, у пам’яті яких ще живі образи холодної війни. Антонюк же вважає, що глобальний конфлікт фактично вже йде, хоча інакше виглядає: замість фронтів минулого маємо регіональні війни у різних точках планети з однаковими бенефіціарами. Тому головне, на його думку, щоб США швидше зайняли чітку позицію, не шукаючи компромісів із тими, хто розв’язує війни.
Третій наратив — «Україна переслідує християнство». Його активно просувають через пропагандистів на кшталт Такера Карсона, який дав слово колишньому депутату Новинському. За словами Антонюка, мета Росії – видати власну спецслужбову мережу в рясах за жертв переслідування, хоча в Україні жодна конфесія не зазнає гонінь. Натомість проблема полягає в тому, що спецслужби рф намагаються перетворити православ’я на ідеологічну зброю.
Олександр Антонюк також закликав Україну не зводити інформаційну боротьбу лише до спростування фейків. Куди більш дієвими є сильні людські історії чи креативні інформаційні операції, які самі створюють позитивний порядок денний і впливають на суспільну думку в США. На його думку, зараз Україна вже не тільки обороняється в інформаційному полі, а й наступає, формуючи власний наратив і нову реальність.