Третій уряд за каденцію чинного президента — вже на місці. Портфелі роздано, кабінети зайнято. Але чи надовго? У новому випуску «Інтервізора» — гострі акценти про головне політичне призначення літа і його закулісні контексти.
Про це говорили із гостем студії — кандидатом історичних наук, політтехнологом і представником Центру політичної розвідки Олегом Постернаком. Розмову провела головна редакторка платформи «Інтервізор» Світлана Кушнір.
Хто формував новий Кабмін і чому?
Оновлений склад уряду Юлії Свириденко став своєрідним компромісом між Банковою, центрами впливу з великого бізнесу та парламентськими групами. Утім, за словами Постернака, поспіх, із яким призначався Кабмін, був настільки очевидним, що навіть забули про міністра Кабінету міністрів.
Символом змін став прихід Дениса Шмагаля — досвідченого управлінця, якому дісталась одна з найпроблемніших ділянок — Міністерство оборони. Його головне завдання — розчистити руїни після каденції Умєрова.
Але головна інтрига — візит до Києва Кіта Келлога, спеціального представника президента США Дональда Трампа. Це був найдовший візит посадовця такого рангу за останній час. І, за словами Постернака, він не лише вручив політичне послання — але й озвучив ключову вимогу: вибори мають відбутись. Невідкладно.
Постернак називає цей меседж «посланням апокаліпсису» для Банкової. Адже вибори — це не лише внутрішній виклик, а й зовнішня перевірка на демократичну витривалість.
Що ще у випуску:
- Кадрові рішення як результат кулуарних домовленостей у трикутнику Міндіч — Арахамія — Єрмак;
- Чому уряд Свириденко може виявитись тимчасовим;
- Чи варто чекати нового політичного проєкту від прем’єрки Юлії 2.0?
#постернак #єрмак #келлог #вибори #шмигаль #україна #міндіч #свириденко #арахамія #геополітика #trump #уряд #стратегія #обороннадемократія #політика #інтервізор #ukrainenews