Пентагон повідомив про схвалення продажу двох нових пакетів військової допомоги для України. Їх загальна сума становитиме 322 мільйони доларів США. Держдепартамент вже ухвалив це рішення.
Таку заяву оприлюднили в американському Міністерстві оборони. Зазначається, що перший пакет передбачає постачання зенітних комплексів HAWK Phase III. Другий же включає бойові машини піхоти Bradley, передає OBOZ.UA.
“Уряд України запросив на придбання товарів та послуг, пов’язаних із забезпеченням ракетної системи HAWK”, – йдеться в повідомленні.
А саме:
– П’ятитонні вантажні автомобілі; запасні частини до системи HAWK.
– Реконструкцію та капітальний ремонт вогневих установок протиповітряної оборони HAWK.
– Набори інструментів та випробувальне обладнання.
– Допоміжне обладнання та технічну документацію.
– Навчання, технічну підтримку та підтримку польових офісів уряду США та підрядників.
– Технічну допомогу уряду США та підрядників.
– Контейнери для зберігання та обладнання, пов’язані зі зберіганням запасних частин.
– Запасні частини до ракети MIM-23 HAWK та ремонт ракет.
– Інші пов’язані елементи логістики та програмної підтримки.
Загальна вартість цієї програми оцінюється в 172 мільйони доларів.
Зазначається, що цей запропонований продаж сприятиме цілям зовнішньої політики та цілям національної безпеки Сполучених Штатів, покращуючи здатність України забезпечувати власну оборону.
“Цей запропонований продаж покращить можливості України протистояти поточним та майбутнім загрозам, додатково оснастивши її для проведення місій самооборони та регіональної безпеки з більш потужним потенціалом протиповітряної оборони. Україна не матиме труднощів із впровадженням цих товарів та послуг у свої збройні сили”, – додають у відомстві.
У Пентагоні наголосили, що запропонований продаж цього обладнання та підтримки не змінить базового військового балансу в регіоні.
Деталі
Повідомляється, що основними підрядниками будуть:
– Sielman Corporation, розташована у Волосі, Греція.
– RTX Corporation, розташована в Андовері, штат Массачусетс.
– PROJECTXYZ, розташована в Хантсвіллі, штат Алабама.
На цей час уряду США не відомо про будь-яку компенсаційну угоду, запропоновану у зв’язку з цим потенційним продажем. Вона буде визначена в ході переговорів між покупцем та підрядником.
Реалізація цього запропонованого продажу вимагатиме тимчасового службового відрядження приблизно п’яти представників уряду США та п’ятнадцяти представників підрядника до України.
Цей запропонований продаж не матиме негативного впливу на обороноздатність США.
“Опис та вартість у доларах США наведені для найвищої оціночної кількості та вартості у доларах США на основі початкових потреб. Фактична вартість у доларах буде нижчою залежно від остаточних вимог, бюджетних повноважень та підписаних угод про продаж, якщо і коли вони будуть укладені”, – резюмували своє рішення у Пентагоні.
Раніше повідомлялось, що першу з обіцяних США систем ППО Patriot буде поставлено Україні не раніше, ніж через вісім місяців, тобто не раніше весни 2026 року. Доставка інших систем займе ще більше часу.
Що передувало
14 липня президент США Дональд Трамп заявив, що найближчим часом в Україну направлять “17 Patriot”, проте не уточнив, чи йдеться про батареї, пускові установки або машини загалом. Передбачалося, що за американські ЗРК заплатять країни Європи.
На початку травня 2025 року Німеччина пообіцяла купити у США і відправити в Україну дві системи Patriot, пізніше Трамп і канцлер Німеччини Фрідріх Мерц домовилися про спільне постачання п’яти батарей.
Тепер же з’ясувалося, що Трамп насправді пропонував Європі передати Україні Patriot із власних запасів і через деякий час отримати заміну від американського виробника RTX Corporation.
Як стимул RTX повинна буде пріоритезувати країни-донори в листі очікування своїх клієнтів.
Як повідомляв OBOZ.UA, 22 липня Мерц заявив, що Німеччина поки не отримала від США підтвердження строків, коли Сполучені Штати зможуть передати системи Patriot на заміну тим, які Берлін готовий надати Києву. За його словами, є лише загальна обіцянка Вашингтона.