Business is booming.

У РФ чиновники почали відмовлятися від користування месенджером Telegram

197

Радник президента Росії з питань розвитку інтернету Герман Клименко вважає, що прийняте Таганським судом рішення про негайного блокування доступу до сервісу Telegram не залишає чиновникам вибору – вони повинні відмовитися від використання мессенджера.

“Мені здається що для чиновників зараз єдино вірне рішення – це припинити використання Вози і перейти на інші засоби комунікації”, – написав Клименко на своїй сторінці в мережі Facebook.

Сам Клименко, за його словами, вже “відбув в ICQ”.

Директор департаменту інформації і друку МЗС Росії Марія Захарова повідомила, що відомство в п’ятницю, 13 квітня, запустило свій канал в Viber.

“Я хочу ознайомитися з рішенням суду. Але вже зараз розумію, що мені будуть потрібні інструкції Роскомнадзора про те, як виконувати це рішення і як чиновнику, і як керівника прес-служби держструктури. Ми також повинні орієнтувати зарубіжних установ і працюють за кордоном дипломатів. Що стосується міжособистісної комунікації, я користуюся іншими мессенджерами “, – сказала Захарова.

Міністр Чечні з національної політики, зовнішніх зв’язків, друку інформації Джамбулат Умаров сказав, що шкодує про блокування Telegram. При цьому Умаров зазначив, що глава Чечні Рамзан Кадиров “один з найбільш законослухняних” громадян Росії, і його команда поважає рішення суду і повністю йому підкориться.

- Advertisement -

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков говорив, що в Кремлі користуються месенджером Telegram і вважають його “дуже зручним”, проте готові знайти йому заміну в разі блокування.

“Буде дуже шкода, якщо не буде знайдений консенсус. Поки, наскільки ми розуміємо, він не знайдений. Але закон є закон, і, якщо він не буде дотриманий і буде вжито відповідних заходів, будемо шукати альтернативу, яка найкращим чином буде відповідати нашим потребам “, – сказав Пєсков.

Заступник голови Мінкомзв’язку РФ, Олексій Волін сказав, що “трагедії не сталося“. “Хто хоче, може користуватися далі Telegram“, – сказав Волин, зазначивши, що блокування Telegram можна обійти, а VPN, за допомогою яких це можна зробити, не заборонені.

Відзначимо, що обходити блокування в Рунеті заборонено законом, який вступив в чинності 1 листопада 2017 року. Контроль за дотриманням заборони покладено на Роскомнадзор. Но.для цього немає технічної можливості, тому що не готовий єдиний реєстр заборонених ресурсів.

Відзначимо, що обходити блокування в Рунеті заборонено законом, який вступив в чинності 1 листопада 2017 року. Контроль за дотриманням заборони покладено на Роскомнадзор. Но.для цього немає технічної можливості, тому що не готовий єдиний реєстр заборонених ресурсів.


Згідно із законом громадянам РФ за обхід блокування загрожує штраф в 5 тис. руб. для посадових осіб – 50 тис. руб, а для юросіб – 500-700 тис. руб. При цьому штрафи не поширюються на державні органи, органи місцевого самоврядування та операторів державних інформаційних систем – мається на увазі довіра до держслужбовців.

Джерело: РБК

- Advertisement -

Comments
Loading...