На Слов’янському напрямку українські військові 81 ОАеМБр знищили два танки та склад боєприпасів російських військ за останній тиждень.
Про це повідомили у Facebook 81 окремої аеромобільної Слобожанської бригади, передає Суспільне.
За інформацією військових, армія РФ продовжує накопичення сил і засобів ураження в зоні відповідальності бригади, а також намагається евакуювати підбиту техніку після невдалих спроб механізованих штурмів.
“Завдяки злагодженим діям підрозділів аеророзвідки та БпС вдається зафіксувати та знищити будь-яку техніку, яка рухається у “кілзоні” Слобожанських десантників. За цей тиждень вдалось знищити дві одиниці важкої броньованої техніки та боєкомплект противника”.
У бригаді зазначили, що ситуація на напрямку залишається складною. Окрім спроб просування із застосуванням бронетехніки, військо РФ активно використовує тактику інфільтрації малими групами в міжпозиційний простір, а також накопичує артилерію та безпілотники поблизу тимчасово окупованих населених пунктів.
Також, як розповіли у 81 ОАеМБр, не припиняються удари та дистанційне мінування шляхів логістичного сполучення, яке ускладнює переміщення українських воїнів.
Доповнено о 13:55
Як розповів 22 червня в етері “Суспільне Студія” командир взводу наземно-роботизованого комплексу батальйону безпілотних систем 81 окремої аеромобільної Слобожанської бригади Петро Мельник, на Слов’янському напрямку військо РФ постійно тисне по всій лінії, діючи малими піхотними групами та шукаючи слабкі місця в обороні. Активно застосовує КАБи й дрони, зокрема “ждуни”, які ускладнюють логістику.
“Дронів ворог застосовує дуже багато. Єдине, що останнім часом у зв’язку з дефіцитом оптоволокна, ворог все більше використовує дронів на радіокеруванні. Але все-таки, так звані ждуни на оптиці, вони присутні і дуже сильно вражають логістику”.
Через високу загрозу українські військові дедалі частіше використовують наземні роботизовані комплекси для підвозу та евакуації. Російські військові моніторять маршрути та швидко уражають будь-який рух на відкритій місцевості.
“Ситуація є доволі складною, тому що ворог постійно моніторить всі можливі маршрути руху. І як тільки вони помічають будь-який рух по цьому маршруту, вони вже запускають дрони для того, щоб зупинити нашу логістику, тому що без логістики наші передові позиції будуть все слабше і слабше опиратися їх наступу. Відповідно, ми також не стоїмо на місці, ми також намагаємося уражати логістику ворога”, — розказав військовослужбовець.

