МОЗ пропонує нові правила вакцинації дітей

Міністерство охорони здоров’я опублікувало проект змін в календар щеплень. Поки він на обговоренні. Нововведеннями відомство хоче одночасно заощадити гроші і підвищити рівень вакцинації. Зміни торкнуться вакцинації дітей.Про це повідомляє “Сегодня

МОЗ хоче перенести другу дозу щеплення проти гепатиту В з першого на другий місяць. Це дозволить використовувати комбіновану вакцину проти дифтерії, коклюшу, правця, гемофільної інфекції та гепатиту В.

Закуповувати комбіновану вакцину проти декількох інфекцій дешевше, ніж ту, яка бореться тільки з однією. Тому чиновники пропонують об’єднати імунізацію проти гепатиту В з прищепленням проти дифтерії, правця, коклюшу і поліомієліту.

Окрім економії, комбіновані вакцини мають і інші вигоди. Наприклад, в лікарнях буде менше черг, діти отримуватимуть менше навантаження на організм і стрес від прищеплення.

Ще одно пропозиція – відмінити повторне щеплення проти туберкульозу в сім років. Це одна з рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Усі ці зміни Мінохоронздоров’я винесло на обговорення.

Як прищеплюватися дорослим

Довічний імунітет формується тільки після деяких щеплень, наприклад, проти кору, паротиту, краснухи. Імунітет проти дифтерії, правця і коклюшу зберігається впродовж 7-10 років. Перша ревакцинація для профілактики останніх захворювань у дорослих повинна пройти в 26 років. Потім повторюватися кожні 10 років. У деяких країнах дорослих також вакцинують проти коклюшу – в Україні це відбувається по епідеміологічній ситуації.

Особистий календар щеплень для кожної людини складає і контролює лікар-імунолог або терапевт за місцем проживання.

Перш ніж зробити щеплення, лікар повинен вивчити медкарту, виміряти температуру і провести загальний огляд. Доктор також надасть пацієнтові форму згоди для проведення вакцинації. Заповнений документ залишається в медичній установі.

Крім того, лікар повинен повідомити про:

• можливих реакціях на вакцину і термінах, під час яких вони можуть виникнути;

• симптомах, при яких треба терміново звертатися за медичною допомогою;

• дозуванню і про те, яке саме жарознижуюче можна приймати;

• коли необхідно зробити наступні щеплення.