Як ми вже повідомляли, депутатське об’єднання “Справедливість” зареєструвало у Верховній Раді постанову про накладення санкцій на олігарха Ігоря Коломойського. Постанову було розроблено за участі Руху Опору Капітуляції та народних депутатів. 5 жовтня її було зареєстровано в парламенті.
Оскільки зареєстровану постанову депутати не розглядали, 18 жовтня було зареєстровано петицію на сайті Верховної Ради, з вимогою до Верховної Ради України підтримати проект постанови №6130 від 5 жовтня 2021 року щодо застосування санкцій проти олігарха Ігоря Коломойського.
В обгрунтуванні наводяться наступні аргументи:
- За наявною інформацією, Коломойський торгував вугіллям з Росією та її окупаційними адміністраціями – так званими “ДНР” та “ЛНР”. Таким чином, відбувалося фінансування збройної агресії проти України.
- Відповідно до журналістських розслідувань Pandora Papers, Коломойський причетний до виведення коштів з ПриватБанку в офшори.
- У 2018 році олігарх погрожував позбавити країну питної води, вимагаючи знижок на газ для своїх підприємств. Будучи монополістом, він зупинив постачання рідкого хлору, необхідного для очистки води.
- Коломойський створив паливний картель з понад 170 компаній, що дозволило йому утворити монополію на ринку та штучно завищувати ціни на пальне для населення.
- Канал олігарха “1+1” став майданчиком для російської спецоперації, метою якої була дискредитація України, підрив допомоги з боку США та послаблення міжнародної проукраїнської коаліції. Йдеться про оприлюднення «плівок Деркача», де записано нібито перемовини президента Петра Порошенка та віце-президента США Джозефа Байдена.
Відповідно до пункту 1 статті 5 Закону України «Про санкції», пропозиції щодо застосування санкцій виносяться на розгляд Ради національної безпеки та оборони України Верховною Радою України зокрема.
– йдеться в петиції.
Рух опору капітуляції оприлюднив детальну інструкцію щодо підписання петиції:
- Перейти за посиланням на сторінку петиції:https://itd.rada.gov.ua/services/Petition/Index/9833
- Авторизуватися. Якщо у Вас ще немає електронного кабінету на сайті петицій, зареєструватися.
- Натиснути кнопку “Підписати”.
- Вам на пошту надійде лист для підтвердження підпису. Відкрийте його та натисніть на посилання “Підтвердити підпис петиції”. Якщо такого листа не видно, не забудьте перевірити кошик зі спамом.