Business is booming.

На Донбасі виявлені новітні російські системи радіоелектронної боротьби

198

На сході України виявлено новітню систему радіоелектронної боротьби, що надійшла на озброєння Збройних сил Росії в цьому році, а також кілька інших сучасних систем. Про це йдеться в дослідженні DFRLab, опублікованому на сайті bellingcat, повідомляє Українська Правда.

Нещодавно моніторингова група ОБСЄ опублікувала важливе спостереження, пов’язане з російськими системами радіоелектронної боротьби на Донбасі: кадри чотирьох сучасних російських комплексів РЕБ, в тому числі новітнього РБ109-А “Былина”, який був вперше застосований в ході навчань “Запад-2017” і надійшов на озброєння Збройних сил (ЗС) Росії тільки в цьому році.

Хоча СММ ОБСЄ в Україні опублікувала результати спостережень тільки 11 серпня, їх безпілотник малої дальності спостерігав чотири російських системи РЕБ ще 28 липня. Невідомо, чому ОБСЄ не публікувала результати спостережень протягом двох тижнів.

- Advertisement -

“28 липня в непідконтрольних уряду районах міні-БПЛА СММ виявив 4 різні системи радіоелектронної боротьби (“Леер-3” РБ-341В, 1Л269 “Красуха-2”, РБ-109A “Былина” і 1 комплекс радіоелектронної боротьби з БПЛА “Репеллент- 1″) біля н. п. Чорнухине (64 км на північний захід від Луганська)”, – сказано в повідомленні.

З чотирьох російських систем РЕБ, які помітив безпілотник ОБСЄ 28 липня, тільки одна ( “Леер-3”) раніше спостерігалася в Україні, а інші три ( “Красуха-2”, “Былина” і “Репеллент-1”) раніше на сході Україна офіційно не спостерігалися.

Система “Репеллент-1” була розроблена в 2016 році. Ця система здатна виводити з ладу безпілотники на відстані 30-35 кілометрів. В основному вона призначена для відбиття масових атак безпілотників.

 

“Російське рішення розмістити в Україні цю суперсучасну систему радіоелектронної боротьби явно призначене для виведення з ладу як нейтральних наглядових безпілотників СММ ОБСЄ, так і розвідувальних і озброєних безпілотників українських сил”, – наголошується в статті.

“Красуха-2” порівняно старше за “репеллент-1” і “Былина”. Вона перебуває на озброєнні ЗС Росії з 2014 року. Ця система може глушити різні цілі, в тому числі безпілотники, ракети і радари літаків, на відстані в сотні кілометрів.

“Былина” – найсучасніша система РЕБ, помічена ОБСЄ. Її представили публіці тільки в минулому році і досі спостерігали тільки на навчаннях “Запад-2017”. Повідомляється, що ця система використовує (або буде використовувати після закінчення розробки) “можливості штучного інтелекту на основі машинного навчання” для розстановки пріоритетів і придушення електронних сигналів.

 

Фотографія вище – одне з небагатьох відомих зображень системи “Былина”, оскільки вона не була сфотографована або знята на відео під час навчань “Запад-2017”. Це фото було взято зі звіту 2017 року щодо засобів радіоелектронної боротьби в Збройних силах Росії.

Ще одна система, недавно помічена ОБСЄ, раніше вже спостерігалася на Донбасі. Це “Леер-3” – високотехнологічна російська система, здатна вносити хаос у роботу телекомунікаційних систем.

Ця система була сфотографована в Донецьку ще в 2016 році, про що повідомляли представники України в ОБСЄ. БЛА “Орлан-10”, якими оснащений комплекс “Леер-3”, неодноразово збивали в небі над Донбасом. Ці безпілотники виробляються в Санкт-Петербурзі і не застосовуються ніде в Збройних силах України.

Ця знахідка підкреслює посилення спроб Росії запобігти моніторингу конфлікту в Україні з безпілотників. Також це ще один доказ подальшої участі російських військових у конфлікті на території України і спроб приховати цю участь.

За останні чотири роки Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ в Україні спостерігала і фотографувала різні російські системи радіоелектронної боротьби (РЕБ) в зоні конфлікту. Відомо, що ці системи застосовувалися проти безпілотників СММ, що обмежувало можливості моніторингової групи зі спостереження за порушеннями Мінських угод.

СММ ОБСЄ в Україні неодноразово повідомляла про спроби заглушити їх безпілотники, які спостерігали порушення Мінських угод на непідконтрольній українській владі території.

- Advertisement -

Comments
Loading...