Business is booming.

Від імені месенджера Telegram з журналістами говорить підробна/фейкова особа?

348

Про це йдеться в матеріалі “Хто ти, містер/товариш Ремі Вон/Remi Vaughn?” Дослідницько-аналітичної групи InfoLight.UA.

Переважна більшість українців користується месенджером Telegram, пишуть дослідники. Для більшості він станом на сьогодні є інструментом, яким громадяни користуються для отримання новин, попри його всім відоме російське походження. Це викликає постійні дискусії, сумніви в безпеці та пропозиції обмежити чи заборонити його використання.

Також всім відомий і засновник платформи Павло Дуров. Проте майже ніхто не задумується, а хто публічно коментує ці звинувачення на адресу месенджера, хто взагалі говорить з суспільствами від імені компанії.

- Advertisement -

В InfoLight.UA зацікавилися цим питанням через розвиток подій після 14 лютого, коли спочатку представник Головного управління розвідки Андрій Юсов на заході у Media Center Ukraine заявив, серед іншого:

Що стосується Telegram, загрози реальні й слушні. Йдеться не про окремих користувачів чи не про окремих медіа, які представлені на цій платформі – питання до самої платформи. Вона містить у собі цілу низку загроз для інформаційної й не тільки інформаційної безпеки у нашій країні. Тому так, це питання, на яке треба давати відповідь. І я думаю, що це обов’язково відбудеться

15 лютого представник Telegram Ремі Вонг заявив у листі до LIGA.net, що месенджер “є і завжди був безпечним для українців та користувачів у всьому світі”.

Telegram був створений спеціально для захисту користувачів від російського стеження. Його засновника вислали з Росії ще до виходу Telegram за захист даних українців (Під час Євромайдану. – Ред.). Telegram є і завжди був безпечним для українців та користувачів у всьому світі

В InfoLight.UA зацікавилися особою Ремі Вонга, тому що не змогли знайти жодної фотографії цієї особи. З’ясували, що англійською його ім’я звучить як Remi Vaughn та що українською більш коректно писати Ремі Вон.

Простий і розширений пошук різними методами давав згадки лише про випадки коли ця людина писала сама в редакції ЗМІ, щоб повідомити якусь інформацію від імені Telegram. Це стосувалося як українських, так і світових ЗМІ.

Наприклад, ЛігаДетектор МедіаНастоящєє ВрємяАнтикорCNBCPolitico.

Не допомогло дослідникам з InfoLight.UA і використання ChatGPT з відповідним запитом в спеціальному плагіні.

Я не зміг знайти жодних фотографій Ремі Вона, речника Telegram, у результатах пошуку. Здається, що можливо немає публічно доступних фотографій його в інтернеті, або вони можуть бути не легко доступні через простий веб-пошук. Якщо існують конкретні зображення, вони можуть не бути індексовані за простими пошуковими запитами або можуть бути збережені в приватному режимі.відповідь нейромережі.

InfoLight.UA зробили запит до пресслужби месенджера через вказані на сайті контакти та обіцяють опублікувати відповідь.

- Advertisement -

Comments
Loading...